Ремонт холодильников Одесса

Ремонт холодильников в Одессе на дому, недорого. С 7.00 до 23.00.

Звоните
063 705-09-41

096 925-87-91

063 705-09-88

@Remontol

27 июля 2023 219

Як вибрати джерело безперебійного живлення для квартири

Сучасне житло важко уявити без побутової техніки, з часом її кількість тільки зростає. Оскільки така тенденція спостерігається в національних масштабах, навантаження на енергосистему теж зростає.

В умовах війни, коли ворог цілеспрямовано знищує інфраструктуру, зокрема енергетичну, нестабільність струму в мережі стала звичним явищем. Оскільки часті відключення та раптові включення разом зі стрибками напруги мають негативний вплив на працездатність техніки, її потрібно захищати.

Один з варіантів — використання джерела безперебійного живлення. Порівняно з генератором він має декілька переваг: працює тихо, не потребує палива та частого обслуговування, спрацьовує миттєво.

Які бувають ДБЖ

Бюджетні безперебійники — це офлайн-пристрої, які мають просту конструкцію без стабілізатора вихідної напруги. Мінус таких ДБЖ відомий: якщо напруга в мережі постійно «плаває», безперебійник буде настільки ж часто працювати від акумулятора, що значно скоротить термін його служби.

Найпоширенішими вважаються джерела безперебійного живлення лінійно-інтерактивного типу, у складі яких є стабілізатор напруги. Вони трохи дорожчі, але вміють боротися зі значними за номіналом стрибками напруги без перемикання на роботу від акумулятора: останній використовується тільки в разі повного відключення енергопостачання.

Найкращими та найдорожчими є онлайн-ДБЖ, які здатні фільтрувати практично всі мережеві перешкоди та стабілізувати напругу з максимально високою точністю. Але оскільки мають активну систему охолодження (за допомогою вентиляторів), трохи шумні в роботі. Зазвичай такі безперебійники встановлюють там, де вихід із ладу чутливого обладнання (серверного, медичного, лабораторного) є критичним.

инвертор

Як вибрати потужність

У найпростішому варіанті потрібно підрахувати потужності тієї техніки, яка буде підключена до ДБЖ, помноживши результат на коефіцієнт 1,2–1,3, тобто вибирати потрібно з невеликим запасом.

Проблема ускладнюється у зв’язку з тим, що деяка техніка має пускові токи, які можуть перевищувати номінальні на порядок, у такі короткочасні моменти відповідним чином має зростати й потужність безперебійника.

Час роботи

Залежить від потужності ДБЖ (ємності вбудованого акумулятора) і, звичайно, від потужності споживачів. Як правило, час автономної роботи в разі відключення централізованого енергопостачання невеликий, 5–10 хвилин. Якщо потрібно більше — вибирайте пристрої з можливістю підключення зовнішніх акумуляторів, у такому разі ви отримаєте автономність на рівні кількох годин чи навіть діб.

Резюме

Коли світло відсутнє годинами, безперебійники — не найкращий варіант. Вони допоможуть, якщо напруга зникає на декілька хвилин (десятків хвилин), після чого постачання відновлюється. У будь-якому разі потрібно купувати джерела безперебійного живлення для холодильника чи телевізора із зовнішнім акумулятором, інакше вони не зможуть живити їх тривалий час.

Для комп’ютера це важливо: навіть 5–10 хвилин буде достатньо, щоб встигнути «правильно» його вимкнути без втрати важливих даних і ризику пошкодження операційної системи.